Aday, Müşteri ve Tedarikçilerinizi Kişi Olarak Ekleyin

Posted by Planports Ekibi on 4/11/2018 This post viewed 1192 times

KİŞİ EKLEME

Öncelikle yapmanız gereken sol menü kişiler bölümünden kişilerime tıklamaktır.

Image title

 Karşınıza çıkan sayfanın sağ bölümündeki ‘’yeni’’ butonuna tıklayarak şahıs veya firma ekleyebilirsiniz.


Image title

Image title


Şahıs veya firma eklerken dikkat etmemiz gerek çeşitli noktalar vardır. Bunların en önemlisi ‘’Durum’’ dediğimiz bölümdür.Image title


Müşteri daha ilk kaydettiğimiz evrede bizim için ‘’aday’’dır. Aday müşteri demek daha hiç irtibata geçilmemiş müşteridir. CRM’de ki hedefimiz o müşteriyi zamanla potansiyel müşteriye ve sonunda da müşteriye dönüştürmektir.

Image titleDurum bölümünün ardından doldurmanız gereken yine çeşitli alanlar bulunmaktadır. Diğer bilgiler bölümünde karşınıza cinsiyet, doğum tarihi, etiket ve hatırlatma notu alanı bulunmaktadır.

Image titleBu alanda size hatırlatma amacıyla çeşitli bilgiler eklersiniz. Ardından iletişi bölümü alanını doldurmanız gerekir.

Bu alanda da müşterinize veya tedarikçinize ait adres ve iletişim bilgileri yer alır.

Image titleBir sonraki alan fatura bilgileridir. Bu alan sizlere ön muhasebe bölümünü kullanırken avantaj sağlayacaktır. Özellikle fatura keserken buraya kaydettiğiniz bilgiler doğrultusunda faturadaki bazı bölümler otomatik doldurulacaktır.

En son bölüm ise ‘’özel alan’’ bölümüdür. Bu bölümde yazılımda olmayan fakat sizin eklemek istediğiniz özelliklerle alakalı bir alandır. İstediğiniz seçenekleri sol menüden yönetim bölümünden ayarlara tıklayarak özel alan bölümünden ekleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz kartvizit artık kişilerim bölümünde tüm detayı ile karşınıza çıkacaktır.Şirketinizi Planports’la Yönetin, Rakiplerinizin Önüne Geçin…

Fiyat teklifi hazırlama, CRM, iş takibi, sipariş ve temel finans (ön muhasebe) yazılımı

SİZİ ARAYALIM