Planports CRM ve Şirket Yönetim Yazılımı Antalya

Posted by Planports Ekibi on 9/26/2020 This post viewed 46 times
PLANPORTS CRM VE ŞİRKET YÖNETİM YAZILIMI ANTALYA'DA ÜRETİLİYOR
CRM Programı, daha çok yeni müşteri kazanmak ve var olan müşterileri korumak(kaybetmemek) için kullanılan bilgisayar programlarına verilen isimdir.
PLANPORTS, sayesinde hem CRM süreçlerinizi takip edebilir hem de iş takibi yapabilirsiniz. Ayrıca görüşme ve toplantılarınızı yönetirken, fiyat tekliflerinizi de hazırlayabilir ve müşterilerinize gönderebilirsiniz. Planports ayrıca yeni nesil ön muhasebe programıdır. Sadece finansınızı takip etmekle kalmaz şirketiniz için bir çok iş aracından yararlanabilirsiniz.

Planports' Türkiye ve Dünya genelinde müşterilere hitap etmesine karşın Antalya'da üretilmektedir. Satış ve destek hizmeti Antalya'da yüz yüze, diğer illerde ise uzaktan olarak verilmektedir.

CRM programı sayesinde;
-Müşterilerinizi düzenli bir şekilde kategorileşir,
-Her müşteriye için satış stratejisi daha etkin uygulanır,
-Gerçekleştirilen bu satış faaliyetlerinin başarılı olup olmadığı değerlendirilir,
-Bu şekilde satış stratejileri geliştirilir,
-Proje oluşturulup iş takibi yapılabilir,
-Ürün ve hizmet takibi düzenli bir şekilde yapılır,
-Görüşme planlanabilir, yönetilebilir ve sonuca bağlanabilir.
- Planports, yeni nesin program olduğundan ön muhasebe takibi yaparken iş takibi de yapabilirsiniz.
-Ve en önemlisi müşteri memnuniyeti iki katına çıkar.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, müşteri ve tedarikçilerinizin bulunduğu bir kişi listesi oluşturmaktır.
Daha sonra sektörünüzün ürünlerini veya hizmetlerini kaydetmeniz gerekir. Bu durum sizin satışınızı kolaylaştıracağı gibi düzenli bir görünüm de sağlayacaktır. Dilerseniz depolarınızı ve ürün stoğunuzu takip edebilirsiniz.
CRM’de ki bir diğer adım etkinlik veya görüşme planlamaktır. Sadece geleceğe dönük değil gerçekleşen görüşmelerinizi de olumluluk ve olumsuzluk durumuna göre takvim halinde organize edebiliyorsunuz. Bu durum müşteriye karşı izlenecek yol konusunda size bilgi verecektir. Ayrıca satış için strateji belirlemenizi de kolaylaştıracaktır. Ne sıklıkla müşterilerinizle görüşüyorsunuz, sonuçları nasıl, ne kadarı olumlu, ne kadarı olumsuz geçiyor bilgilerini izlemeli ve yorumlamalısınız. Olumlu görüşme sayısını artırmak için teknikler geliştirmelisiniz.
Kişi listemiz oluştu, ürünlerin depo ve stok kaydı yapıldı, etkinlik ve görüşme planlandı. Bir sonraki evre ürünümüzü müşteriye sunmaktır. Müşteriyle olumlu geçen görüşme, müşterinin isteği ile teklife yönlenecektir. CRM programı bu aşamada da devreye girer. Bizlere teklif hazırlayıp gönderme kolaylığı sağlar. Bu kolaylığı bir tık daha öteye taşıyarak hazır şablonlarla kurumsal teklif formatlarını bize sunar.
Oluşturduğumuz teklif artık bizim için bir satış fırsatıdır. CRM yine devreye girecektir. Bu defa da bizlere satış fırsatları diye bir alan açılır. Satış fırsatı demek satışa bir adım daha yaklaşmak demektir. Artık müşteriyle tanıştık, ürünümüzü sunduk, teklifimizi verdik. Bu demektir ki müşteri bizi değerlendirecektir. İşte biz kat ettiğimiz bu yolu satış fırsatında evre şeması özelliği ile takip edip stratejimizi ona göre belirleyeceğiz. Bu durum bizi rekabet piyasasında ileriye taşıyacaktı. Bunun sebebi müşteriyi gerçekten anlayabilmemiz ve satışı sonuçlandırabilmek için ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeye ulaşmamız gerekir. Başarıyla sonuçlanmış bir fırsatı ve olumlu müşteriyi baz alırsak satış fırsatının sonucu kazanıldı olarak kayıtlara geçmelidir.
Bütün bu anlattıklarımıza ek olarak Planports ile görevlerinizi de kolayca yönetebilirsiniz. Geliştirilen yeni Kanban görünümü ile hangi görev ne aşamada ve hangi proje bazında yapılıyor kolayca takip edebileceksiniz. Bunun dışında eklenen bütün görevleri kolayca analiz edebilmenizi sağlayacak raporlamalar da alabileceksiniz.
Kazandığımız bu müşteri ve diğer müşteriler CRM programı sayesinde ay sonunda rapor olarak bizim karşımıza çıkacaktır. Bu durum bizim satış fırsatlarını nasıl satışa çevirdiğimizi, olumsuz ise nerede hata yaptığımızı, olumlu ise ne tür bir strateji izlediğimizi ve bu yönde kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi bize sunar.
Kısacası CRM programları rekabetin arttığı günümüz şartlarında sizi planlama, yönetme ve satış yapma konusunda daha öteye taşımak amacıyla düzenlenmiştir.
 

Şirketinizi Planports’la Yönetin, Rakiplerinizin Önüne Geçin…

Fiyat teklifi hazırlama, CRM, iş takibi, sipariş ve temel finans (ön muhasebe) yazılımı

SİZİ ARAYALIM