İş Geliştirme Stratejileri

Posted by Planports Ekibi on 2/5/2020 This post viewed 650 times

İŞ GELİŞTİRME STRATEJİLERİ

Fonksiyonlar Arası İşbirliği
Satış Operasyonları, liderlik ekiplerinin her iş fonksiyonunun uyumlu olmasını sağlamak için bir araya geldiği bir iş yönetimi süreci olan satış ve operasyon planlamasında anahtar rol oynayarak satış ekibinin savunucusu olarak görev yapar.

Satış Veri Yönetimi
Satış Operasyonları, bir ürünün, satış sürecinin veya kampanyanın etkinliğini belirlemek için satış verilerini ölçer ve değerlendirir. Bunu yaparak satış işlemleri, bir ürünün veya hizmetin başarısını doğrulayabilir veya veriler aksini yansıtıyorsa yeni bir satış planı veya süreci uygulamayı seçebilir.
Satış Operasyonu, satış stratejisi oluşturmak ve satış hedeflerine ulaşmak için dış pazar ve rakip araştırmalarının yanı sıra dahili performans verilerini de kullanır.

Satış tahmini
Satış Operasyonları geçmiş verileri ve performans eğilimlerini inceleyerek ve anlayarak gelecekteki satışları tahmin edebilir ve gelecekteki hedefler ve ihtiyaçlar hakkında rapor oluşturabilir. Satış tahminleri, satış ekiplerinin potansiyel sorunları tespit etmelerine izin verirken, bunlardan kaçınmak veya düzeltmek için hala zaman olduğu için bu önemlidir.

Olası Satış Yaratma
Satış Operasyonları, olası satış oluşturma ve müşteri adaylarıyla randevu rezervasyonları gibi idari görevleri yerine getirir. Satış görevlilerinin satışa odaklanabilmeleri için bununla ilgilenirler.

Performans Yönetimi
Satış Operasyonları, satış temsilcisi tazminat planlarını ve teşviklerini yönetir. Ayrıca üstün performans için ödüller belirler ve düşük performansın kabulü ve çözümü için süreçler oluştururlar.

Satış Temsilcisi Desteği
Satış operasyonlarını satış elemanlarını daha verimli ve etkili hale getirmek için mevcuttur. Bunu olası satışlar sağlayarak, işlemleri yöneterek, sözleşme düzenleyerek ve zaman yönetimi becerileri konusunda eğitim vererek yaparlar.

Satış stratejisi
Satış Operasyonları genellikle bir satış stratejisi oluşturmak ve gelecekteki satış hedeflerini belirlemek için veri analizlerini ve tahminlerini kullanır.

Satış Ekibi İletişimi
Satış Operasyonları, satış ve kampanya sonuçları hakkında raporlar oluşturmanın yanı sıra ekip haberleri ve satış kazançlarını ileterek satış ekibini uyumlu tutmaktan sorumludur.

Satış Ekibi Organizasyonu
Satış Operasyonları, satış ekibinin etkinliğini, etkisini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için yapısını ve organizasyonunu etkiler.

Teknoloji Yönetimi
Satış Operasyonları, satışları daha verimli hale getirmek için genellikle bilgi işlem ekibiyle işbirliği içinde teknik araçların ve platformların uygulanmasını ve kullanımını denetler.

Şirketinizi Planports’la Yönetin, Rakiplerinizin Önüne Geçin…

Fiyat teklifi hazırlama, CRM, iş takibi, sipariş ve temel finans (ön muhasebe) yazılımı

SİZİ ARAYALIM