Müşteri Sadakat Programları

Posted by Planports Ekibi on 6/28/2019 This post viewed 705 times
MÜŞTERİ SADAKAT PROGRAMLARI

Basit nokta sistemi kullanın
Bu en yaygın sadakat programı metodolojisidir. Sık sık müşteriler bazı ödül türlerine dönüşen puanlar kazanırlar. Bir indirim, bir freebie veya özel bir müşteri muamelesi olsun, müşteriler ödüllerini almak için belirli bir noktaya çalışırlar.
Bununla birlikte, birçok şirketin bu yöntemde başarısız olduğu yerlerde, puanlarla somut ödüller arasındaki ilişkiyi karmaşık ve kafa karıştırıcı yapıyor.
"On dört puan bir liraya eşittir ve yirmi lira nisan ayında bir sonraki alımınızdan% 50 kazanç sağlar!"
... bu ödüllendirici değil, bu bir baş ağrısı.
Puan tabanlı bir sadakat programı tercih ederseniz, dönüşümleri basit ve sezgisel tutun.
Bir puan sistemi belki de en yaygın bağlılık programları biçimi olsa da, her işletme türü için mutlaka geçerli değildir.

İlk sadakati ödüllendirmek ve daha fazla satın almayı teşvik etmek için kademeli bir sistem kullanın

Ulaşılabilir ve arzu edilebilir ödüller arasında bir denge bulmak, sadakat programları tasarlayan çoğu şirket için bir zorluktur. Bununla mücadele etmenin bir yolu, ilk sadakati ödüllendiren ve daha fazla alım yapmayı teşvik eden katmanlı bir sistem uygulamaktır.
Küçük ödülleri programın bir parçası olmak için temel bir teklif olarak sunun ve ardından müşteri sadakat merdivenini yükseltirken ödüllerin değerini artırarak müşterileri tekrar teşvik edin. Bu, üyelerin puanlarını unutan ve bunları asla kullanmadıkları problemini çözmenize yardımcı olur.
Puan sistemi ile aşamalı sistem arasındaki en büyük fark, müşterilerin sadakat programından kısa vadeli ve uzun vadeli değer çıkarmasıdır.

VIP avantajları için önceden bir ücret talep edin

Sadakat programları, müşterilerinizle işiniz arasındaki engelleri yıkmak içindir. Bazı durumlarda, müşterilerin ortak satın alma engellerini atlamasına izin veren bir kerelik (veya yıllık) ücret, hem işletme hem de müşteri için oldukça faydalıdır. Müşterilerin ayrılmasına neden olabilecek faktörleri belirleyerek, bu belirli engelleri aşmak için ücrete dayalı bir sadakat programını özelleştirebilirsiniz.

Parasal olmayan programları müşterilerinizin değerlerine göre yapılandırın

Müşterinizi gerçekten anlamak, değerlerini ve değer duygusunu anlamak demektir. Sektörünüze bağlı olarak, müşterileriniz parasal olmayan veya indirimli ödüllerde daha fazla değer bulabilir.

Şirketinizi Planports’la Yönetin, Rakiplerinizin Önüne Geçin…

Fiyat teklifi hazırlama, CRM, iş takibi, sipariş ve temel finans (ön muhasebe) yazılımı

SİZİ ARAYALIM