Gerçek Zamanlı Pazarlama

Posted by Planports Ekibi on 10/10/2020 This post viewed 24 times
GERÇEK ZAMANLI PAZARLAMA
Gerçek zamanlı pazarlama, ilgili mesajlar ve sosyal kanallarda müşteri ihtiyaçlarını dinleyerek ve tahmin ederek başarılır. Esasen, gerçek zamanlı pazarlama güncel olaylara, trendlere veya geri bildirimlere odaklanır.

Bu tür bir pazarlama, aylarca bir pazarlama planı planlamak veya strateji oluşturmak yerine şirketiniz tepki gösterdiğinde ortaya çıkar. Bu, gerçek zamanlı bir pazarlama planına sahip olmayacağınız anlamına gelmez, ancak daha hızlı bir geri dönüş olacaktır.
Amaç hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve marka konumunuzu yükseltmektir.
Bir olay veya devam eden bir trend varsa gerçek zamanlı pazarlamayı planlayabilirsiniz. Örneğin, bir reklamı güncel bir moda etrafında stratejik hale getirirseniz, şirketiniz onları anladığınız için hedef kitlenize daha çekici gelebilir.

Gerçek zamanlı pazarlama, hedef kitlenizin isteklerine, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış alakalı mesajlar sunmanıza yardımcı olur.
Pazarlamacıların gerçek zamanlı bir pazarlama stratejisi uygulamasının bir yolu, aktif bir sosyal medya varlığına sahip olmaktır.
Sosyal medya ekibiniz, sosyal dinlemeyi uyguluyorlarsa (ki olmaları gereken) mevcut bir modayı veya eğilimi bilen ilk kişiler olacaktır.
Ek olarak, kendi verilerinize bakarak hedef kitleniz ve mevcut ilgi alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Örneğin, en popüler sohbet konularını keşfetmek için web sitenize veya sosyal medya analizlerine bakabilirsiniz. Ayrıca, sosyal dinleme araçları aracılığıyla kitlenizin hangi soruları sorduğunu da öğrenebilirsiniz.
Bir ekibin bu bilgilere her gün aktif olarak bakması, gerçek zamanlı bir pazarlama planının planlanmasında ve stratejisinin oluşturulmasında yardımcı olabilir.
Ücretli bir gerçek zamanlı pazarlama reklamı uygulamak istediğinizde, doğru kitleye ulaşmanızı sağlamak için sosyal medyayı ve arama motoru hedefleme araçlarını kullanabilirsiniz. Pazarlamada bu tür bir kişiselleştirme, gerçek zamanlı pazarlama çabalarını artırdı.
Nihayetinde, gerçek zamanlı bir pazarlama planını etkili bir şekilde uygulamak için her zaman hedef kitlenizi dinlemeli, sektör trendlerini izlemeli ve konuşmanın nerede gerçekleştiğini bilmelisiniz. Hedef kitlenize sosyal medyada yanıt verin ve neler olup bittiğini tartışmak için varlıklar oluşturun.
Gerçek zamanlı bir pazarlama kampanyası uygulamadan önce, hedef kitlenizi ve tepkinizle neyi başarmak istediğinizi düşünün. Hedefi öğrendikten sonra, ister bir sosyal medya yorumu, ister bir e-posta veya bir reklam olsun, mesajınızı oluşturabilirsiniz.

Şirketinizi Planports’la Yönetin, Rakiplerinizin Önüne Geçin…

Fiyat teklifi hazırlama, CRM, iş takibi, sipariş ve temel finans (ön muhasebe) yazılımı

SİZİ ARAYALIM